top of page

Stok Takibi

Manage laboratuvarınızdaki stokları; standart, kimyasal, numune, diğer malzemeler ve çözeltiler olmak üzere özelleşmiş modüller içerisinde kolaylıkla takip etmenizi sağlar. 

Laboratuvarınıza gelen ve miktarsal olarak takip edilen stoklar, analiz kapsamında ve analizden bağımsız yapılan kullanımlarla anlık olarak güncellenir. Sistemde her zaman güncel kalan miktar kütlece veya ambalaj sayısı olarak hesaplanır ve görüntülenir.

Maddelerin kendileri, kullanım ve denetim izi kayıtları (audit trail) onay mekanizmaları ile yönetilir.

Karışım, stok çözelti, mobil faz gibi maddelerin hazırlık kayıtları sistem üzerinde tutulabilir, tekil maddeler gibi stok ve kullanım takipleri Manage üzerinde yapılabilir.

Tedarik ve bekleme süreleri, kullanılan ve bekleyen madde adetleri gibi analizler doğrudan veri üzerinde veya istenirse görsel şekilde yapılabilir.

Tartımların Raporlanması

Tartım kayıtları manuel olarak girilebildiği gibi, Manage Data Collector uygulaması kullanılarak kablosuz iletişim vasıtasıyla terazilerden de çekilebilir. Girilen kullanım kayıtlarından tanımlı kayıt defteri formatıyla istenildiği an kullanım dökümü alınabilir.

standart modülü 2.png

İleri Seviye Stok Takip Özellikleri

Miktarı kritik miktarın altına inen, son kullanma tarihi yaklaşan, kesintisiz kullanım için sipariş verilmesi gereken ve bunlar gibi birçok değerlendirme doğrudan sistemden izlenebilir, ilgili kişilere periyodik raporlar olarak gönderilebilir.

standart modülü.png

Durum Takibi ve Veri Analizleri

Kaydedilen maddeler, kullanım kaydı girişi için onay işlemine tabi tutulabilir. Kullanımdan olanlar, bekleyenler, kullanımdan kaldırılanlar, siparişte olanlar gibi durum atamaları hem maddelerin kullanımında analistlere yol gösterir hem de kapsamlı veri analizlerine olanak sağlar. 

standart modülü 3.png
bottom of page