top of page

CDS Raporlarını Sadece Kendiniz Okumayın

Güncelleme tarihi: 14 Nis 2022

Herhangi bir CDS sisteminde analiz yapılmasını takiben, sonuçlar genellikle tanımlı rapor formatları aracılığıyla PDF formatında dosyalar haline dönüştürülür ve ortak bir ağ alanında klasörler altında arşivlenir. Bu dosyalar daha sonra sonuçların okunarak bir LIMS/ELN sistemine veya SAP'ye aktarılması amacıyla kullanılır. Bu dosyalar aynı zamanda laboratuvar içi sonuç kontrolleri veya kalite güvence gibi laboratuvar harici bölümler tarafından da analizlerin son kontrollerini gerçekleştirmek üzere kullanılır.


Bu sistemin CDS raporlarının doğru klasörün tespit edilip içine yazılması ve gerektiğinde yine klasör sistemi içerisinde bulunarak okunması gibi zorlukları vardır. Aynı zamanda bu cihaz raporlarının, GMP uyumlu bir şekilde analiz kayıtlarıyla ilişkilendirilmesi de pratik uygulamada sıkıntılara yol açmaktadır.


CDS raporunun Manage içerisine analiz kaydına eklenti şeklinde eklenmesiyle, analiz ile ilişkilendirme ve erişim sorunlarının önüne geçilebilir, rapor doğrudan analiz kaydının içerisinde görüntülenebilir.


Ama Manage LIMS sistemi içerisinde CDS raporlarının saklanmasının çok daha vurucu bir faydası daha vardır. Manage, sonuç tablolarınızı okuyabilir ve içerisinden sonuçları çıkartarak analiz kaydınızdaki ilgili alanları otomatik olarak doldurabilir. Bu şekilde özellikle çok numune veya impürite sonucu içeren analizlerde çok büyük işgücü tasarrufu yapılabilir ve daha hatasız bir sonuç girişi sağlanabilir.17 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page